fbpx

O nas

Galanty łódzki hotel w centrum miasta z klimatem miejskiego folkloru, polską gościnnością i domową kuchnią!

Hotel Mazowiecki Łódź to wygodny i zadbany hotel klasy ekonomicznej w ciekawym punkcie Łodzi! Skategoryzowany formalnie na Hotel**. Pokoje w różnych przedziałach cenowych od klasy economy do komfortowego apartamentu. BĄDŹ GOŚĆ W DOBREJ CENIE!
Nasz obiekt wiele zyskuje na swojej lokalizacji, która łączy możliwość wytchnienia od śródmiejskiego zgiełku i doskonałe połączenia komunikacyjne z centrum. Nasze hasło OD NAS WSZĘDZIE BLISKO streszcza specyfikę położenia. Kilka pobliskich ulic prowadzi bezpośrednio na deptak ulicy PIOTRKOWSKIEJ. Blisko stąd również na ul. Ogrodową, gdzie od wczesnego poranka do późnej nocy działają obiekty handlowe i rekreacyjne, skupione w centrum MANUFAKTURA. To również doskonałe miejsce dla kibiców i wielbicieli widowisk, organizowanych w położonej o kilka minut ATLAS ARENIE, lub wystawców targowych i odwiedzających pobliskie Międzynarodowe Targi Łódzkie.

105 pokoi

Wygodne pokoje jedno-; dwu-; trzy- i czteroosobowe (w tym typu studio i 1 apartament)

2 sale konferencyjne

Możliwość wynajęcia dwóch sal konferencyjnych dostępnych na terenie obiektu (36m2; 78m2)

Restauracja

Restauracja „Przystanek Smaku” serwująca pyszne śniadania, obiady i kolacje!

Parking

Parking na 35 miejsc – gratis dla naszych gości!

Bar 24h

Bar dostępny całodobowo dla wszystkich gości hotelowych.

WIFI

Internet wifi w całym obiekcie – gratis dla naszych gości!

Hotel z historią

Hotel Mazowiecki to też część historii naszego wyjątkowego miasta. Powstał w 1973 roku jako zaplecze dla łódzkich włókniarek zakładów Polmerino, a jego budowa była oczkiem w głowie notabli wojewódzkiego Komitetu PZPR. Jednak jako jeden z nowocześniejszych obiektów hotelowych w ówczesnym czasie szybko stał się popularny wśród łódzkich filmowców, również dzięki lokalizacji, sąsiadując z Wytwórnią Filmów Fabularnych. Nasz hotel jest często i ciepło wspominany przez osobowości polskiego kina, takie jak Jerzy Stuhr, Bożena Dykiel, Bogusław Linda, jako „mekka” kina moralnego niepokoju, którego rozkwit przypadał na lata 70 i 80 XXw.
Hotel Mazowiecki to także lubiane miejsce przez studentów łódzkiej Filmówki. To tu rozgrywa się akcja wielu etiud i filmów dyplomowych absolwentów słynnej łódzkiej szkoły filmowej. Hotel Mazowiecki poprzez swój charakter, wnętrza i historię przepełniony jest energią tamtych lat, tamtych wydarzeń i przeżyć, których rezultaty możemy oglądać na filmach z tego okresu. To u nas spędził prawie rok Jerzy Hoffman pracując nad swoją wersją słynnej „Trędowatej”, co uwiecznił na wpisie do księgi pamiątkowej hotelu. Do dziś przybywają do hotelu goście dopytujący o takie szczegóły, jak „w którym pokoju miała romans pani Rodowicz z panem Olbrychskim” Historii jest wiele, a tamten czas, choć już nie wróci, jest wspominany z rozrzewnieniem i kultywowany przez obecnie zarządzających hotelem Mazowiecki! Odnajdujemy w tej tradycji wielką wartość dla obiektu i jego gości, ale także dla naszego miasta Łodzi, powstałego na przemyśle włókienniczym i rozsławionego przez polskie kino i jego wielkich twórców…

Wyróżnia nas

Jednak może równie ważne jest to, że spotkasz tu profesjonalną i gotową spełnić Twoje wszystkie potrzeby obsługę, jakiej inne hotele mogą nam tylko pozazdrościć! Starannie prowadzony proces rekrutacyjny naszego zespołu daje Wam drodzy nasi goście gwarancję najwyższej jakości i domowej atmosfery w kontakcie z naszą recepcją, służbą pięter czy gastronomią!
Verified by MonsterInsights